خدمات پرستاری در مشهد

پرستار کودک – چرا صحبت کردن با او مهم است؟

مراقبت از یک کودک با نیازهای پیچیده پزشکی در خانه، مسئولیت سنگین و بزرگی است. همان‌طور که تولد یک نوزاد در خانه شما موجب گرمی بخشیدن به خانه و ایجاد احساس خوشایند در شما می‌شود؛ همان‌طور هم مسئولیت‌های سنگینی را برای شما ایجاد می‌کند. مراقبت‌های روزانه از نوزاد می‌تواند سخت، خسته‌کننده و گاهی اوقات ترسناک باشد.

به‌خصوص اگر این کار باعث شود شما به وظایف روزمره خود نرسید و حتی مجبور شوید از محیط کار خود استعفا دهید؛ مهم‌تر نیز می‌شود.

این در حالی است که کمک گرفتن از یک پرستار کودک می‌تواند شرایط خوشایندی برای شما و مراقبت‌های بهداشتی عالی برای فرزندتان را فراهم کند. البته استخدام یک پرستار کودک نیازمند داشتن اطلاعات و کسب تجاربی است. در این نوشته وب‌سایت خدمات پرستاری سپید گستر، می‌خواهیم درباره صحبت با پرستار و اهمیت آن نکاتی را مطرح کنیم.

حضور یک غریبه در خانه شما، دارای پیچیدگی‌هایی است. سوالات و نگرانی‌هایی از این قبیل که آیا این پرستار به وظایفش آگاه است؟ آیا با نیازهای فرزندتان هماهنگ است؟ آیا با اعضای خانواده می‌تواند هماهنگ شود؟ و… می‌تواند شما را خیلی زود نگران کند. در این شرایط بهترین کار این است که انتظارات، ترجیحات و نگرانی‌های خود را مطرح کنید؛ و برای آن پاسخ‌هایی مناسب بیابید.در درجه اول باید بتوانید درباره قوانین خانه و نقش پرستار با پرستار انتخابی صحبت کنید؛ و او را از شرایط خانه خود مطلع نمایید. سپس به او فرصت دهید تا خود را با فرزند و خانه شما هماهنگ کند.

در ادامه مقاله ۴ موضوع مهم برای صحبت با پرستار مطرح شده است. توصیه می‌کنیم حداقل درباره این موارد با پرستار کودک خود صحبت کنید.

۴ موضوع مهم برای صحبت با پرستار کودک

مرزهای خانوادگی

همانطور که هر کودک متفاوت است؛ وضعیت هر خانه‌ای نیز متفاوت است. تصور نکنید که یک پرستار به صورت پیش‌فرض با قوانین و باید و نبایدهای خانه شما آشنا است. این شما هستید که باید درباره مرزها و قوانین خانه و خانواده خود او را مطلع کنید. در این شرایط پرستار برای نگهداری از کودک در منزل شما با آرامش بیشتری به انجام وظایف خود می‌پردازد؛ و شما نیز از زیر پا گذاشتن قوانین ناراحت نخواهید شد.

  • آیا استفاده از لوازم خانگی در آشپزخانه شما مجاز است؟
  • آیا او می‌تواند میزان گرما یا درجه تهویه مطبوع را تنظیم کند؟
  • آیا او می‌تواند به تلفن پاسخ دهد یا با جایی تماس بگیرد؟ و…

مراقبت‌های روزمره کودک شما

همه کودکان دارای مراقبت‌های روتین و روزمره خاص خود هستند. صحبت با پرستار کودک خود درباره این موضوع بسیار مهم است. ساعات بیدار شدن و خوابیدن، ساعات و روزهای استحمام، عادات غذایی و ساعات سرو غذا، فعالیت‌های روتین داخل و خارج خانه، تماشای تلویزیون، بازی‌های ویدئویی، مصرف داروهای احتمالی و… از جمله مواردی است که بهتر است هرچه زودتر پرستار کودک شما از آن اطلاع داشته باشد.

مشارکت شما به عنوان یک همکار

صرف نظر از اینکه پرستار کودک شما چقدر از او مراقبت می‌کند؛ جای پدر و مادر را برای کودک نمی‌گیرد. پس بهتر است درباره این موضوع نیز با پرستار کودک خود صحبت کنید. اینکه تمایل دارید در چه وظایفی با او همکاری کنید؛ و چه وظایفی را شخصا بر عهده بگیرید. به عنوان مثال ممکن است تمایل داشته باشید تغذیه فرزند یا دادن داروهایش را خودتان بر عهده بگیرید.

علایق و عادات فرزند

آخرین مورد مهم برای صحبت با پرستار کودک علایق فرزند شماست. پرستار کودک باید بداند فرزند شما به چه چیزهایی علاقه دارد و از چه مواردی خوشش نمی‌آید. شناخت علایق فرزند شما کمک می‌کند که پرستار کودک بتواند سرویس بهتری را به فرزند شما بدهد.

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *