خدمات پرستاری در مشهد

پرستار مرد

در جوامع مدرن امروزی ، نیاز به پرستار سالمند و پرستار کودک بسیار احساس میشود که در نبود والدین از کودکان یا سالمندان مراقبت نمایند. که در این بین نیاز به پرستار مرد و پرستار زن متناسب با این زمینه بسیار نیاز می باشد.

پرستار مرد و کمبود آن در بازار کار

شاید با شنیدن واژه پرستار اولین چیزی که در ذهن شما شکل بگیرد، زنی در لباس سفید باشد که به بیماران خدمت رسانی می‌کند. به عبارتی در بسیاری از جوامع واژه پرستار با یک نگاه جنسیتی آمیخته شده است و شغلی زنانه به حساب می‌آید اما همانطور که یک کشور برای پیشرفت و توسعه به حضور هر دو جنس در مشاغل مختلف نیاز دارد. در این حرفه نیز وجود هر دو جنسِ مرد و زن در هیبت پرستار لازم است. یک پرستار در وهله اول باید موجبات آرامش و طیب خاطر بیمار را فراهم کند و از سوی دیگر خدماتی که بیمار به آنها نیازمند است را در اختیارش بگذارد.

پرستارها ( پرستار سالمند و پرستار کودک ) وضعیت بیمار را کنترل می‌کنند و طبق دستورات پزشک معالج مراقب آنها هستند. بسیاری از خدمات و مراقبت‌های درمانی لازم است که توسط آقایان انجام شود و یا بالعکس. به طور مثال انجام تزریقات، تمیزکردن و تعویض پانسمان از وظایف پرستاران است و در اینجا است که جنسیت پرستار می‌تواند در ایجاد آرامش و راحتی برای بیمار بسیار موثر باشد.  پرستار مرد برای انجام تزریقات و تعویض پانسمان و کارهایی اینچنینی برای بیماران مرد، بسیار مناسب‎‌تر هستند و به آرامش بیمار کمک می‌کنند.

کمبود پرستار مرد و مشکلات آن

جالب است بدانید که در گذشته بیشتر، مردان در شغل پرستاری ( پرستار مرد ) مشغول به کار بودند. در ایران نیز پرستار بودنِ بانوان جزء تابوهای جامعه به حساب می‌آمد و تعداد اندکی از خانوم‌ها به عنوان پرستار در بیمارستان‌ها حضور داشتند اما امروزه داستان کاملا تغییر کرده است. اگر سری به خبرها بزنید، متوجه خواهید شد که کمبود پرستار مرد یکی از چالش‌های مهم نظام درمانی کشور به حساب می‌آید.

این موضوع مشکل بزرگی برای روند درمان و سلامت است چراکه برخی از خدمات درمانی باید از سوی پرستار مرد به بیمار ارائه شود، به گفته بسیاری از خبرگزاری‌ها در حال حاضر نسبت پرستار مرد به زن در ایران ۱ به ۷ است که اصلا نسبت قابل‌قبولی نیست. از سوی دیگر بسیاری از پرستاران مرد حاضر نیز در حال نزدیک‌شدن به دوران بازنشستگی خود هستند.

مرکز تندیس تندرستی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و خدمات درمانی

به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی در زمینه پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار شما در منزل می باشد.

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *