خدمات پرستاری در مشهد

پرستار زن

در این مطلب به پرستار زن و سابقه پرستاری در ایران اشاره خواهیم کرد. همه میدانند که پرستار زن ( پرستار کودک – پرستار سالمند ) با مهربانی هایی خود برای بیمار و .. باعث افزایش سرعت بهبود بیمار میگردد.در مطلب گذشته به پرستار مرد و فواید آن اشاره نمودیم، و شما میتوانید آن را مطالعه نمایید.

آموزش پرستاری، بخصوص برای زنان، همواره دچار مشکلاتی بوده‌است. به عنوان مثال تا دهه ۱۹۵۰ میلادی، آموزش پرستاری برای زنان در ایران یک تابوی اجتماعی محسوب می‌گردید و اجازه نمیدادند تا زنان به شغل پرستاری ( پرستار نوزادپرستار سالمند ) بپردازد

اولین بیمارستانی که به زنان ایران آموزش پرستاری می داد یک بیمارستان آمریکایی در ایران بود که در سال ۱۸۹۳ این اتفاق افتاد، و بعد از آن در زشت، کرمانشگاه و … هم موسسه هایی ایجاد گردید که به زنان آموزش پرستاری می داد.در سال ۱۹۵۶ میلادی ، نخستین کنفرانس جهانی آموزش پرستاری در ایران برگزار گردید که بسیاری از سیاستگذاری‌های امروزی را باعث شد.

مقامات خانه پرستار ایران ذکر میکنند که سالانه بیش از ۷۰۰ پرستار ایرانی کشور را ترک می‌کنند ومقصد بیشتر پرستاران ایرانی به آمریکا، کانادا و استرالیا می باشند زیرا در آنجا حقوقی به مراتب بالاتر از ایران دریافت می‌کنند.

توضیحات بیشتر در مورد پرستار زن

اکنون در ایران بیشتر پرستاران را زنان در بر میگیرند که با تمام توان و با مهربانی به شغل خود می پردازند. پرستارها ( پرستار سالمند و پرستار کودک ) وضعیت بیمار را کنترل می‌کنند و طبق دستورات پزشک معالج مراقب آنها هستند و به آنها رسیدگی می نمایند. بسیاری از خدمات و مراقبت‌های درمانی لازم است که توسط زنان پرستار انجام شود. به طور مثال انجام تزریقات، تمیزکردن و تعویض پانسمان بیماران زن از جمله وظایف پرستاران زن می باشد و در اینجا است که جنسیت پرستار می‌تواند در ایجاد آرامش و راحتی برای بیمار بسیار موثر باشد.  پرستار زن برای انجام تزریقات و تعویض پانسمان و کارهایی اینچنینی برای بیماران زن، بسیار مناسب‎‌تر هستند و به آرامش بیمار کمک می‌کنند.

مرکز تندیس تندرستی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و خدمات درمانی

به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی در زمینه پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار شما در منزل می باشد.

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *