خدمات پرستاری در مشهد

نکات و هزینه نگهداری از سالمندان در منزل

انتظارات زندگی، سلامت و هزینه نگهداری از سالمندان در منزل

نگهداری از سالمندان؛ امید به زندگی برای سالمندان برای چندین دهه اخیر بهبود یافته و شواهدی وجود دارذ که سلامت افراد مسن نسبت به گذشته بهتر شده است.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده با رعایت پاره ای از مسائل و نکات بهداشتی و نگهداری از سالمند قبل از مرحله  پیری و از کار افتادگی می توان با هزینه های کمتری نسبت به درمان در دوران سالخوردگی، طول عمر را افزایش داد و سالهای بیشتری سلامت افراد را تضمین کرد.

با توجه به شرایط سلامتی و انتظارات زندگی و هزینه های مراقبت بهداشتی می توان امید به زندگی را در سالمندان تخمین زد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زندگی طولانی تر همراه با افزایش میزان سلامت سالمند تاثیر خاصی بر افزایش هزینه های مراقبتی ندارد.

مزایای استخدام یک مراقب در منزل

هنگامی که برای نگهداری از سالمند در منزل ،احساس نیاز کردیم باید برای استخدام پرستار  تصمیمات درستی گرفته شود.

آیا سالمند با پرستاری که اکنون در منزل است مشکلی دارد؟

امکانات مالی خانواده برای پرداخت هزینه های مراقب در منزل چقدر است؟ آیا قادر به پرداخت هزینه های اضافه می باشند؟

آیا شرایط منزل برای ورود یک عضو جدید به عنوان پرستار سالمند یا مراقب حرفه ای آماده است؟ امکاناتی از قبیل فضای کافی، امکانات رفاهی و …

برنامه های دراز مدت خانواده برای مشکلات پزشکی و روش نگهداری از سالمند و دیگر نیاز های او قبیل نیاز به حضور در جامعه و تفریحات مخصوص چگونه است؟

در ابتدا باید یک چک لیست از نیاز های خودتان را آماده کنید. دقیقا مشخص کنید در کدام بخش ها احتیاج به کمک مراقب دارید. با آژانس های معتبر تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید. تمامی شرایط فیزیکی سالمند و همچنین خصوصیات اخلاقی او را بازگو کنید.
اگر عادات رفتاری خاصی دارند، باید مطرح شود. نیاز های پزشکی او را هم با ذکر جزییات بیان کنید. برای مثال احتیاج به تزریق دارو در ساعات مختلف شبانه روز دارد و یا اینکه پرستار وظیفه گاواژ و سونداژ را باید به عهده بگیرد.
همچنین از شرح وظایف کلی مراقب هم بگویید. کارهای روزانه منزل و یا وظیفه بردن سالمند به پیاده روی، خرید های روزانه منزل و سایر امور باید مشخص شود.

در این مرحله با برآورد میزان وظایف از سوی کارشناس موسسه پرستاری، حدود هزینه برای خانواده مشخص می شود. میزان حقوق ماهانه و همچنین مبلغ دریافتی از سوی موسسه برای معرفی پرستار نیز تعیین می گردد.

خانواده باید با در نظر گرفتن توان مالی خود درخواست اعزام پرستار سالمند نمایند.

موسسات پرستاری بر اساس قوانین تعیین شده از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی نیروهای خدماتی و پرستار و مراقب سالمند را استخدام می کنند و مدارک ضمانتی لازم را از آنها دریافت می کنند.

بعد از درخواست اعزام پرستار، موسسه اقدام به اعزام چند پرستار با شرایط مد نظر شما میکند تا شما مصاحبه های اولیه را انجام دهید. بعد از انتخاب یک فرد مرحله آزمایشی شروع می شود. بدین صورت که بدون عقد قرارداد با موسسه، پرستار به مدت چهل و هشت ساعت مشغول به کار می شود تا هم توانایی او برای انجام امور محوله محک زده شود و هم اینکه مراقب شرایط اعلام شده توسط خانواده را با وضعیت واقعی سالمند و خانواده را بسنجد. در صورت موافقت هر دو طرف برای ادامه همکاری، موسسه بر اساس اعلام خانواده قرارداد منعقد می کند.

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *