خدمات پرستاری در مشهد

نکاتی برای پرستاری از کودک بیش فعال

کودک بیش فعال نمی تواند کارهای عملی و کارهایی که نیاز به فکر کردن دارد را به خوبی انجام دهد. هم چنین در سازماندهی کارها و برنامه ریزی نیز مشکل دارند. زندگی با این کودکان، بسیار گیج کننده و خسته کننده می باشد. بنابراین برخی از والدین در چنین مواردی از پرستار کودک کمک می گیرند. پرستاری از کودک بیش فعال موجب کنترل فعالیت و انرژی این کودکان شده و آرامش را برای او و خانواده اش به ارمغان می آورد.

کودکان بیش فعال نیز دوست دارند آرام نشسته یا اتاق خود را مرتب کنند و والدین خود را کمتر اذیت کنند، اما آن ها نمی دانند چطور این کارها انجام دهند. پرستاری در منزل از کودک بیش فعال موجب می شود با دلسوزی، صبر و حمایت از این کودکان، فرزندتان شانس بیشتری برای موفقیت در زندگی به دست بیاورد و رضایت والدین و کودک بیش فعال جلب شود.

نکاتی برای پرستاری از کودک بیش فعال

  • شما ابتدا باید بیماری بیش فعالی کودک را درست تشخیص دهید زیرا اختلالات دیگری همچون اختلال در تیروئید و اختلال در رشد هم رفتارهای مشابه بیش فعالی در پی دارد.
  • اطلاعات خود را درباره این بیماری افزایش دهید و اطرافیان را آگاه کنید که ریشه این بیماری، ژنتیکی و عصبی است و به مراقبت در منزل از کودک ربطی ندارد.
  • همکاری با مدرسه و حمایت اطرافیان، موجب آموزش و یادگیری بهتر کودک بیش فعال می گردد و سطح آموزشی فرزند را بهبود می دهد.
  • موفقیت را برای فرزند خود تعریف کنید و براساس توانایی هایش از او انتظار داشته باشید. او را بسیار تشویق کرده و فرصت بدهید تا بتواند به هدفش برسد و به او سخت نگیرید.
  • برای کودک بیش فعال برنامه بلند مدت تهیه کرده و سعی کنید که مشکلات او را درمان کنید زیرا در غیراینصورت در بزرگسالی دچار مشکلاتی خواهند بود. پرستاری از کودک هایی که بیش فعالی دارند، باید به گونه ای تنظیم شود تا این کودکان در مسیر درست برای مدیریت این بیماری پیش بروند.
  • به کودک کمک کنید تا کودک بتواند رفتارها و مسئولیت کارهایش را بپذیرد زیرا موجب مستقل تر شدن کودک می شود.
  • توانایی های کودک را تشخیص داده و او را تحسین کنید. به جای تصحیح اشتباه های کودک، تمرکز خود را روی توانایی ها و کارهای خوب کودک قرار دهید. کودک را باور کنید تا او نیز بتواند خودش را باور کند.
  • با کمک گرفتن از یک پرستار، پرستاری از کودک بیش فعال خود را به او نیز بسپارید تا بتوانید از خودتان نیز مراقبت کنید. از دوستان و کسانی که شما را واقعا درک می کنند کمک بگیرید و با آندها در ارتباط باشید تا به موفقیت و شادمانی بیشتری دست پیدا کنید.

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *